Samlet stilling

 Junior Grand Prix 2017/18        
      Aars 28/10 Aalb 18/11 Jets 9/12 Hob 27/1 Hjal 3/3 Skør 7/4 Ialt
A-klasse (1200-1499)                  
Kristine Boye Steen Jetsmark   26   34 26     86
Puvikaren Santhirasegaram Hobro   18 34 16 16     84
Ture Jungberg Nielsen Aalborg   34 20 26       80
Senthuran Gunasegaram Hobro   18 26   34     78
Thomas Tristram Aalborg   14   12       26
Filip Holm Hinnerup                
Nicklaes Eriksen Aars                
B-klasse (1000-1199)                  
Freja Jungberg Nielsen Aalborg   34 14 12 26     86
Patrick Grønhøj Aars   26 16 20 20     82
Karthi Santhirasegaram Hobro   10 34 14 14     72
Mathusan Gunasegaram Hobro   12 20 20 20     72
William Højholt Jetsmark       34 34     68
Kaneesan Ravisegaram Hobro     26 10 26     62
Oskar B. Hoffmann Jetsmark   8   15 34     57
Shanne Jakobsen Jetsmark                
Rune Asbjørn Geisler  Aalborg                
Kathrine Højer Jetsmark                
Silas Lux Skørping                
Louise Mygind Skørping                
Frederick Michaelsen Jetsmark                
C-klasse (850-999)                  
Mathias Kristensen Jetsmark   20 8 14 20     62
Precious Grønhøj Aars   10 34 8       52
Kevin Li Aalborg   16 26 10       52
Kokilan Ravisegaram Hobro       26       26
Kathrine Eskildsen Aalborg       15       15
Otto Haue Aalborg   14           14
Markus V. Madsen Hjallerup       8       8
Karoline Højgaard Skørping                
Sebastian Iversen Jetsmark                
D-klasse (800-849)                  
Alex Haugaard Jensen Jetsmark   8 14 20 16     58
Marcus H. Madsen Jetsmark   12 6 26       44
Diva Santhirasegaram Hobro   6 20 8 8     42
Signe Haue Aalborg       34       34
Willads R. Juul Aars   4 12 4 14     34
Anton B. Hoffmann Jetsmark     10 16       26
Alexander Tøsbæk Jetsmark     16 6       22
Nicklas B. Poulsen Jetsmark       12       12
Jakob Iversen Jetsmark       0 12     12
Annika Dahlgaard Klit Jetsmark       10       10
Mustafa R. M. Al-Fadawi DSA Skak         10     10
Isabel H. Madsen Jetsmark         6     6
Rune Hansen Aars         4     4
Tanuia Ravisegaram Hobro       2       2
Benjamin Bertelsen Jetsmark                
William Højholt Jetsmark                
Magnus Mylting Jetsmark                
Deltagere     18 17 28 18 0 0 33
Begynderklasse     11 14 12 12 0 0  
                   
      Aars 28/10 Aalb 18/11 Jets 9/12 Hob 27/1 Hjal 3/3 Skør 7/4 Ialt
Begynder     Placeringer/Præmier  
Alexander Dahlgaard Klit Jetsmark                
Anders B. Pedersen Jetsmark       0        
Annika Dahlgaard Klit Jetsmark   3 Oprykning        
Anton B. Hoffmann Jetsmark   2 Oprykning        
Anton K. Bisgaard Hjallerup                
Asger Møller Mikkelsen Hjallerup                
Benjamin Løt Højvangsskolen, Svenstrup 1      
Benjamin Tøsbæk Jetsmark     0 0 0      
Bhavieka Rani DSA Skak   0            
Camilla M. Rasmussen Jetsmark       0        
Dimitri Steffensen Aalborg       0        
Esben Elstrøm Aalborg     3 1 Oprykning    
Frederik K. Bisgaard Hjallerup                
Gabi-Ann M. Jørgensen DSA Skak   0            
Holger B. Sørensen Jetsmark   0 0   3      
Ibrahim R. M. Al-Fadawi DSA Skak     0   0      
Ingeborg Drastrup Hjallerup       0        
Isabel H. Madsen Jetsmark   0 0 2 Oprykning    
Jakob Villadsen Hobro         0      
Jerry Wang Skipper Clement            
Jonas B. Pedersen Jetsmark       0        
Jonas Poulsen Aars                
Karolina Højgaard Skørping                
Kasper Langballe Aars                
Keirthi Santhirasegaram Hobro   0 0 0 0      
Kristian Lindblad Aars   0            
Marius Jensen Højvangsskolen, Svenstrup 0      
Markus Toribio Aalborg     0          
Mustafa R. M. Al-Fadawi DSA Skak   1 4 Oprykning      
Nicklas Pedersen  Jetsmark     0 0 0      
Noa Papedreier Aalborg                
Noah Lund Mortensen Jetsmark                
Noah Lund Nielsen Jetsmark                
Nora R. M. Al-Fadawi DSA Skak     0   0      
Rasmus Chr. Andersen Jetsmark       0        
Rune Hansen Aars     0 3 Oprykning    
Sandra H. Jakobsen Jetsmark         0      
Sebastian Langballe Aars                
Signe Haue Aalborg   0 1 Oprykning      
Simon Toribio Aalborg     0          
Sindre Jensen Jåtog Højvangsskolen, Svenstrup 2      
Stephanie H. Jakobsen Jetsmark   0     0      
Thea Lux Skørping                
William Højholt Jetsmark     2 Oprykning      
                   
                   
Ny begynder Gruppe                  
      11 14 12 12 0 0