Nordjysk GP

 

Oversigt over turneringer I sæsonen 2020/21:

12.09.2020: Aalborg

26.09.2020: Aars

07.11.2020: Sæby aflyst

21.11.2020: Nørresundby aflyst

??.03.2021: Frederikshavn

??.03.2021: Skørping

 

Se stillingen nedenfor.

Med 6 turneringer tæller kun de 5 bedste resultater med i slutstillingen. (Ved færre turneringer, se reglementet).

Enkeltresultater ses ved at klikke på den enkelte turnering ovenfor.

 

GP-points:   12.09 26.09  ??  ??  ?? ??     
Navn: Klub: Aalborg Aars Sæby Nr.sundby Fr.havn Skørping Kor. Sum
Mesterklassen:                  
Bjarne Hansen Nr.sundby 6             6
Adesh Easwaralingam Fr.ricia   6           6
Sune Kovshøj Aalborg 5,5             5,5
Per Andreasen Nr.sundby 5,5             5,5
Peter Mikkelsen Skørping   5,5           5,5
Edgar Becerra Aalborg 5             5
Mogens Nielsen Aars   4           4
Jørgen Jørgensen Nr.sundby   3,5           3,5
Benny Grønhøj Aars   3           3
Jens J Christiansen Nr.sundby 2             2
Børge Pedersen Nr.sundby 1,5             1,5
Bent Sørensen  Nr.sundby   0,5           0,5
                   
1. klasse (1600-1899)                  
Ture Jungberg Aalborg 6 5           11
Henning Larsen Aars 4,5 4,5           9
Jenith Easwaralingam Fr.ricia   7           7
Hans P Rasmussen Aalborg 5             5
Hugo Falberg Aalborg 1,5 3           4,5
Johann Stanislaus Aalborg 4             4
Arne Dan Fjordside Aalborg 1 2,5           3,5
                   
2. klasse (1300-1599)                  
Lars Erik Lytzen Aalborg 4 5           9
Hartvig Hansen Aalborg 5,5             5,5
Pia Nielsen Nr.sundby 5,5             5,5
Per Jacobsen Aalborg 1 4           5
Patrick Grønhøj Aars   5           5
Jarl Mølgaard Aalborg 4             4
Jens Riis Sæby   3           3
Kim Pors Aalborg   3           3
Poul Erik Niebuhr Aars   2,5           2,5
Søren Rud Ottesen Silkeborg   2,5           2,5
Oliver Mølgaard Aalborg 2             2
Jonas Bendtsen Aalborg 1,5             1,5
Jørgen Madsen Aars   0,5           0,5
                   
3. klasse (under 1300)                  
Jens Ole van de Weerd Aalborg 3,5 3           6,5
Janosh Easwaralingam Fr.ricia   5           5
Frederik K Rasmussen Aalborg 3,5             3,5
Kim Møller Larsen Aalborg 3,5             3,5
Edmundas Maksimavicius Aalborg 2,5             2,5
Peter Duun Kristensen Nr.sundby   2           2
Gunner Poulsen Tranum   2           2
Anosh Easwaralingam Fr.ricia   2           2
Mikkel Overgaard Aalborg 0             0
                   
Points i alt   84 84 0 0   0   168
                   
Deltagere i alt   24 24           48